Що таке списки відтворення YouTube? Список відтворення YouTube - це спеціальна колекція відео. Відео відтворюються по порядку, одне за одним.
YouTube - популярний маркетинговий канал, він може підвищити популярність будь-якого бізнесу. Однак мало хто бренди знають про величезний маркетинговому потенціалі плейлистів і використовують їх в маркетингових цілях.
Що таке плейлисти YouTube?
Плейлист YouTube - це призначена для користувача колекція відео. Відеоролики відтворюються по порядку, один за іншим.
Нещодавно YouTube почав автоматично створювати списки відтворення на основі історії та переваг окремих користувачів. Користувачі також можуть створювати списки відтворення автоматично, грунтуючись на правилах, які включають теги, слова в заголовку або слова в описі відео. І автоматично згенерували, і створені користувачем плейлисти підтримують багато програм Youtube, включаючи YouTube Music.
Всупереч поширеній думці, плейлисти Youtube призначені не тільки для ігор. Вони створюють цінні асоціацію між окремими відео, покращують залученість користувачів і діють як окремі ресурси контенту, які можуть займати місце в органічному пошуку.
Три способи використання плейлистів для маркетингу в соціальних мережах
Спосіб №1. Зробіть так, щоб ваші відео були релевантні один одному
Алгоритм YouTube сильно залежить від зв'язків. Щоб зацікавити аудиторію, платформа соціальних мереж повинна постійно пропонувати своїм користувачам нових творців і нові відео, причому ті, які вони найімовірніше захочуть подивитися далі.
Як YouTube вгадує, що може сподобатися користувачеві? Платформа YouTube спирається на алгоритм машинного навчання, який збирає дані користувача і робить прогнози щодо того, що ще може сподобатися користувачеві.
Пропозиції YouTube в значній мірі залежать від уподобань кожного окремого користувача, а також від тематичних відносин між відео. Якщо ваші ролики будуть все більше і більше показуватися в пропонованому YouTube, ваш канал почне рости в геометричній прогресії. Але як це зробити?
Ми не можемо впливати на все. Наприклад, переваги користувачів за межами нашої досяжності. Але ми можемо вказати YouTube на актуальність нашого відео, і це робиться за допомогою:
- Правильного назви і докладного опису
- Відповідних тегів і хештегов
- Списки відтворення
Читайте також наш матеріал про трьох органічних способах , які допомагають заробити в Youtube.
типи плейлистів
Якщо ми хочемо, щоб наші відео проглядалися разом з більш популярними відео по цій темі, нам потрібно створювати плейлисти, які включали б відео як наших, так і інших авторів. Ідеї для таких плейлистів:
- Кращі інструменти, кращі місця
- Збірник практичних порад
- Списки, присвячені конкретній проблемі або потреби (наприклад, «відео для мотивації», «поради, які допоможуть вам, коли вам нудно», «що робити, коли ви відчуваєте стрес» та інші)
Діліться своїми плейлистами. Створіть плейлисти і діліться ними в соцмережах, щоб ваші передплатники в соціальних мережах їх також бачили. Це відправить Youtube сигнали про те, що ваше відео якимось чином пов'язано з іншими відео в вашому списку відтворення.
Не обмежуйте свої плейлисти тільки відео на ту ж тему, що й ваше відео. У YouTube є більш складне розуміння релевантності, яке включає семантично пов'язані поняття. Інструменти семантичного аналізу, такі як Text Optimizer, допоможуть вам визначити суміжні теми для створення своїх списків відтворення.
Спосіб №2. Збільште ефективність переглядів ваших відео
Відмітна особливість плейлистів YouTube полягає в тому, що вони програються безперервно. Натисніть «Відтворити» на відео всередині плейлиста, і YouTube не зупиниться, поки не відтворить їх все. Коли відтворення одного відео закінчується, автоматично починається відтворення наступного.
Користувачі можуть слухати плейлисти в фоновому режимі, дивитися їх під час відпочинку або використовувати плейлисти як колекції ресурсів, щоб поділитися з іншими користувачами.
Створюйте плейлисти для:
- Вебинаров
- Заходів, які відвідує ваша компанія
- виступів
- прямих трансляцій
- відгуків клієнтів
- рекламних роликів
- навчальних посібників
Також гарною ідеєю є створення плейлистів, заснованих на сезонності. Створюючи плейлист, подумайте: «Що б я хотів подивитися далі?» Це допоможе вашому списку Параметри залучити більше ваших глядачів і отримати більше переглядів для кожного відео всередині нього.
Спосіб №3. Домінуйте органічних позиціях Google
Публічні плейлисти можуть ранжуватися в Google за цільовим пошуковому запиту (особливо по брендовому пошуковим запитом). Це допоможе домінувати в більшій кількості результатів пошуку. Для цього:
- Завжди вивчайте свої брендові ключові слова
- Зробіть так, щоб ваші відео були впізнавані (для створення мініатюр ваших відеороликів рекомендується використовувати фірмові шаблони).
- Створюйте відео на YouTube, орієнтуючись на основні пошукові запити.
- Ставте посилання на плейлисти на вашому сайті (особливо зі сторінки «Про нас»), щоб упорядкувати їх органічне ранжування (не просто вставляйте свої відео, а створюйте клікабельні текстові посилання на свої плейлисти)
Крім того, рекомендується створити автоматичний список відтворення, що включає всі відео, в яких назва бренду або назва продукту наведена в заголовку, описі або тегах. Це автоматично створить колекцію відео навколо вашого бренду. Для цього:
- Увійдіть в свою студію YouTube
- Натисніть «Плейлисти»
- Створіть новий плейлист і назвіть його «Відео вашого бренду». Якщо ви очікуєте включення негативних реакцій, зробіть особистий плейлист безпечним. Обов'язково перерахуйте всі можливі варіанти назви вашого бренду.
- Під заголовком списку відтворення натисніть значок «Додатково», який виглядає як три крапки.
- Зайдіть в налаштування плейлиста і в розширені налаштування.
- Виберіть вкладку «Автоматичне додавання», «Додати правило» і введіть назву вашого бренду.
- Натисніть «Зберегти».
На закінчення
Активна робота з плейлистами допоможе вам вийти на новий рівень роботи c YouTube і залучити ще більше лояльних клієнтів. Розглядайте свої плейлисти як активи бренду: пам'ятайте, що вони можуть займати місце в Google, допомагаючи вам домінувати в більшій кількості результатів пошуку за певним пошуковим запитом. Використовуйте прямі URL-адреси плейлистів, щоб рекламувати їх в соціальних мережах і розміщувати посилання на них з вашого сайту.